Fotoknihy

Fotoknihu si nemusíte skládat sami, koláže vám zpracujeme na přání a pak vyrobíme dárkovou vzpomínkovou fotoknížku. Inspiraci najdete ve fotogalerii.

V současné době máme mimo provoz lepičku fotoknih. Pan Jäger sice vysoustružil novou součástku místo té rozpadlé, v tom už problém není, ale listy v knize se shrnují a dosud se nepodařilo odhalit a tím pádem ani odstranit příčinu. Z toho důvodu prozatím nabízím jen vytvoření koláží pro fotoknihu, do výroby ale posílám do Happy Fota, kde na rozdíl od nás umějí pevné desky a mívají bezkonkurenční slevy. Pokud se vychytá akce, tak kniha 20×30 cm o 26 – 42 stranách vyjde na 499 Kč!!! Plus 129 Kč poštovné. Termín sice oficiálně hlásí asi 14 dní, ale už jsem u nich vytvořila 26 fotoknih a všechny dorazily do 5 dnů.

Naše fotoknihy (Happy Foto je nazývá deLuxe) vykazují jednu nespornou výhodu, kterou je tzv. layflat, tedy plochá lepená vazba. List (dvoustrana) je po otevření absolutně plochá a obrázek, který přesahuje přes středový přehyb, souvislý. Vzniká totiž z jedné A3 fotografie. Její levá polovina se svou rubovou stranou lepí k pravé polovině předchozího listu atd. Stránky tedy mají tloušťku dvou fotografií, což je víc než jeden křídový papír. Kniha tak působí velmi luxusním, honosným dojmem.

Ve fotogalerii vidíte list (dvojstranu) svatební fotoknihy, kde přehyb středu knihy prochází obličejem svatebčana, a celkový dojem to vůbec neruší.

Výhodou fotoknih je také samotná koláž, kde lze původní snímky libovolně zvětšovat, zmenšovat, dělat výřezy detailů, kruhové rámečky, kombinovat obrázky na výšku a na šířku, takže se na stránku poskládá daleko víc obrázků než do klasického alba z fotografií stejného formátu.

Cena koláže dohodou, odvíjí se od kvality originálů, nutnosti retuší, požadavků na doprovodné texty apod.  Pokud nemáte digitální podklady, ale musím dělat foto z fota, pak je třeba přičíst cenu skenování.

Až budeme mít opět v provozu lepičku, budu nabízet i malé knihy, nejen rozměrem, ale i počtem listů, stačí 6 stránek v někkých deskách (také fotopapír) ve formátech 15×15 nebo 15 x 20 cm.

Dvojstrana (list) je vlastně jedna fotografie 15 x 30 nebo 15 x 40 cm. U FK 15×15 přijde na 25 Kč, u 15×20 na 35 Kč, což vychází dokonce levněji než samostatná fotografie stejného rozměru. U velké fotoknihy 20×30 cm (list 30 x 40 cm) stojí list 60 Kč.

 

 

 

Fotogalerie

Inspirace 15 x 15

foto
foto
foto
foto
foto

Vlastnosti fotoknih

foto
foto
foto
foto