Fotoknihy

Fotoknihu si nemusíte skládat sami, koláže vám zpracujeme na přání a pak vyrobíme dárkovou vzpomínkovou fotoknížku. Inspiraci najdete ve fotogalerii.

Dárkovou fotoknížku (15×14 nebo 15×20 cm) do 14 listů + přebal vyrobíme přímo u nás, lepička už je opravená, ale pouze pro zmíněné malé rozměry. Ve velkém formátu lze slepit jen fotosešit zhruba o 4 listech (8 stranách), což je vhodné např. pro památku z jednorázových akcí jako jsou promoce, imatrikulace, vítání občánků apod.

Vícestránkové velké fotoknihy posílám do Happy Fota, kde na rozdíl od nás umějí vyrobit knihu až o 120 stranách, potisknout pevné desky a mívají bezkonkurenční slevy. Pokud se vychytá akce, tak kniha 20×30 cm o 26 – 52 stranách vyjde na 499 Kč!!! Plus 99 Kč poštovné. Je ale třeba počítat s delší dodací lhůtou (8 dní).

Naše fotoknihy (Happy Foto je nazývá deLuxe) vykazují jednu nespornou výhodu, kterou je tzv. layflat, tedy plochá lepená vazba. List (dvoustrana) je po otevření absolutně plochá a obrázek, který přesahuje přes středový přehyb, souvislý. Vzniká totiž z jedné A3 fotografie. Její levá polovina se svou rubovou stranou lepí k pravé polovině předchozího listu atd. Stránky tedy mají tloušťku dvou fotografií, což je víc než jeden křídový papír. Kniha tak působí velmi luxusním, honosným dojmem.

Ve fotogalerii vidíte list (dvojstranu) svatební fotoknihy, kde přehyb středu knihy prochází obličejem svatebčana, a celkový dojem to vůbec neruší.

Výhodou fotoknih je také samotná koláž, kde lze původní snímky libovolně zvětšovat, zmenšovat, dělat výřezy detailů, kruhové rámečky, kombinovat obrázky na výšku a na šířku, takže se na stránku poskládá daleko víc obrázků než do klasického alba z fotografií stejného formátu.

Cena koláže dohodou, odvíjí se od kvality originálů, nutnosti retuší, požadavků na doprovodné texty apod.  Pokud nemáte digitální podklady, ale musím dělat foto z fota, pak je třeba přičíst cenu skenování.

Výroba malých, dárkových fotoknih od nás se odvozuje od počtu listů. Za list 15 x 30 (zavřený 15×15) dáte 25 Kč, za 15×40 (zavřený 15×20)  35 Kč, což vychází dokonce levněji než samostatná fotografie stejného rozměru. U velké fotoknihy 20×30 cm (list 30 x 40 cm) přijde tato dvojstrana na 60 Kč, protože se jedná o množstevní slevu. Jednotlivá fotografie 30×40 stojí 125 Kč.

 

 

 

Fotogalerie

Inspirace 15 x 15

foto
foto
foto
foto
foto

Vlastnosti fotoknih

foto
foto
foto
foto